Fordele ved SharePoint i modelbyggerklubben

Er du til daglig medlem af en modelbyggerklub? Og ønsker du at styrke klubben, så den kan tiltrække en masse nye medlemmer? Så bør du kraftigt overveje at gøre dit for, at der implementeres SharePoint i den daglige drift. For selv om netop sharepoint primært benyttes af større virksomheder, så kan det også snildt benyttes i mindre sammenhæng og i foreninger. Bliv klogere på det her.

Precio Fishbone er den oplagte partner

Danmark er et sandt foreningsland, og som sådan er det ikke overraskende, at der også findes en del modelbyggerklubber landet over. Mange af dem har overraskende mange medlemmer, og dermed følger også en del administrative IT-opgaver. Dem bør du udlicitere til virksomheden Precio Fishbone, som blandt andet kan hjælpe jer med at få sharepoint, som er en helhedsløsning der gør det daglige arbejde lettere.

Få mere tid til modelbyggeriet

I en modelbyggerklub er fokus naturligvis primært på aktiviteten med at lave modelbyggeri. Netop den aktivitet får I langt bedre tid til at kaste jer over, når I får implementeret avancerede og smarte IT-løsninger. Så slipper I nemlig for at arbejde ved computeren, og ofte endda med kedelige administrative opgaver. I stedet kan I kaste jer over det praktiske modelbyggeri sammen med klubbens andre medlemmer.